Ľuboš Jurík – Prípady reportéra AZ – Čierny chlieb lásky

4.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 recenzia zákazníka)

4.50 €

Katalógové číslo: 006. Kategórie: .

Bližšie informácie

Vlasť je tam, kde nikto nebol Na lavičke v parku nájde mestský četník zastreleného muža. Mŕtvy je slušne oblečený, pri obhliadke miesta vraždy a mŕtvoly sa nenašli žiadne doklady. Našla sa však vražedná guľka: podľa experta sa takéto patróny používali v niektorých druhoch vojenských revolverov. Polícia zistila, že de o úspešného obchodníka, ktorý zbohatol na vojnových špekuláciách a obchode so zbraňami. Na scéne je opäť polícia a policajný radca Zérer. Začína sa odvíjať príbeh s viacerými podozrivými. Stopy vedú do vojnovej minulosti. Reportér AZ stojí pred dilemou: môže byť vrah morálnejší ako obeť?
Kto skáče cez kaluže Do povojnovej Bratislavy prišiel cirkus a s ním sa vrátila stará atmosféra atrakcií, klaunov, exotických zvierat. Reportér navštívi cirkus a stretne sa tam so zápasníkom Brunom, ktorého kedysi spoznal v psychiatrickej liečebni. Pod povrchom trblietavých kostýmov cirkusantov je napätie, nevraživosť, až nenávisť. V cirkuse sa stane záhadná vražda, čudnou smrťou zomrie krotiteľ divých zvierat. Z tieňov nedávnej minulosti vystupuje žiarlivosť, pomsta, osobné súperenie. Vrahom je ohrdnutý milenec, ponížená milenka alebo duševne narušený fanatik?

1 recenzia na Ľuboš Jurík – Prípady reportéra AZ – Čierny chlieb lásky

  1. 4 z 5

    :

    Cierny chlieb lasky Vrazda ciganskeho cimbalistu Melichara vo vinarni Zlaty sudok vyvola vlnu vasni, podozrievani, rasovych predsudkov a odhali temne stranky ludskeho psyche. Znamy spisovatel a publicista Lubos Jurik je v slovenskej literature okrem inych zanrov aj autorom jedinecnych kriminalnych pribehov.

Pridať recenciu